Co robimy, czego nie…

Płyty czołowe

Na ten moment, odnawiam płyty czołowe aluminiowe, anodowane.

Odnawiam również panele malowane ale przerabiam je na anodowane, usuwając farbę i poddając całej potrzebnej obróbce. Jeszcze nie maluję paneli, choć (w odpowiedzi na liczne zapytania )zmierzam do tego, by było to możliwe w ciągu najbliższych lat. Odnawiam więc wszelkie panele aluminiowe o kształtach, dających się obrabiać szlifierkami do płaszczyzn o wymiarach nie przekraczających 200mm x 600mm. Praktycznie wszystkie panele wież Unitry mieszczą się w tych rozmiarach i dają się obrabiać / drukować, posiadanymi przeze mnie maszynami. Najbogatsza baza grafik dotyczy właśnie Unitry, ale na liście są również bardzo egzotyczne sprzęty, które zostały wyprodukowane w ilościach kilku sztuk.

Pokrętła

Poddaję renowacji pokrętła, przyciski i suwaki zrobione z aluminium. Nie zajmuję się plastikowymi częściami. Bardzo rzadko zdarza się, że nie udaje się przynajmniej poprawić wyglądu powierzonego pokrętła.

Przypawanie kołków gwintowanych

Jeśli w Twoim panelu odpadła śruba mocująca, bez znaczenia czy jest to aluminium, brąz, miedź, mosiądz, stal stopowa lub nierdzewna – każdy kołek o średnicach od 3mm do 8mm jestem w stanie przypawać.

Kolory

Obecnie, w mojej ofercie są trzy warianty kolorystyczne; srebrny, czarny i tzw. szampański
Kolory są uzyskiwane w wyniku zabarwienia powłoki anodowej. Srebrny jest uzyskiwany poprzez anodowanie bez barwienia. Nie ma znaczenia, jakiego koloru panel trafi do renowacji, bowiem na pewnym etapie prac i tak zostanie oczyszczony do „gołego” aluminium a na późniejszym etapie zostanie mu nadana barwa, zgodnie z życzeniem klienta. To samo dotyczy pokręteł i przycisków

Produkcja paneli

Produkuję nowe panele, głównie do polskich zestawów audio z serii ZM 1006 ale nie tylko. Jestem w stanie wyprodukować panele z blach aluminiowych według zapotrzebowania. Cięte laserowo, zachowują wysoką powtarzalność i precyzję wykonania.

Nanoszenie grafiki

Odbywa się przy pomocy drukarki UV. Jest to druk cyfrowy, wykorzystujący stale rozwijającą się technologię druku urządzeniami typu flat bed. Grafika może jedno, lub wielokolorowa, zgodna z oryginalną, lup spersonalizowana według życzenia klientów. Drukuję na anodowanym aluminium i na powłokach lakierniczych – jeśli klient dostarczy pomalowany przez siebie panel. Tutaj jest warunek, który musi spełniać powłoka. Drukuję na farbie proszkowej i farbach chemoutwardzalnych. Inne farby mogą ulec zniszczeniu podczas drukowania.

Produkcja pokręteł

Produkuje stale pokrętła strojenia do OR Radmor w różnych wariantach kolorystycznych o raz nakładek na przełączniki w segmentach ZM 1006 Unitry. Na zlecenie, jestem w stanie wyprodukować też inne pokrętła, lecz tutaj obowiązuje minimum produkcyjne 100 szt w przypadku produkcji z pręta gładkiego, o przekroju kołowym i 10 000 szt. w przypadku, gdy istnieje konieczność zamówienia produkcji dedykowanego kształtu pręta. Spotkałem się z próbami produkcji rzemieślniczej – takie pokrętła trafiały do mnie i okazywało się, że były robione z niewłaściwego stopu aluminium, co skutkowało niemożliwością poddania ich np. anodowaniu dekoracyjnemu.

Produkcja naklejek i emblematów

W stałej produkcji są naklejki do polskich kolumn i nie tylko. Obecnie wycofałem się ze sprzedaży na portalach aukcyjnych, lecz w nieodległej przyszłości tutaj powstanie sklep internetowy, z moimi produktami. Na zamówienie wyprodukuję naklejki według wzoru, projektu klienta. Minimum produkcyjne to 100 szt.

Skale i wkładki do wskaźników UV

W stałej ofercie posiadam skale do odbiorników TSH 113 ( Altus T700 ). Odnawiam też okrągłe skale do Wzmacniaczy WS 303 – 503 Diory.

„Kowalstwo”

Bardzo często padają pytania w rodzaju – Czy da się naprawić jakieś wgniecenia, wyprostować zagięcia, usunąć ślady uderzeń lub nawet niewielkie otwory po nieprofesjonalnych przeróbkach. Odpowiedź brzmi najczęściej – tak. Aluminium, używane do produkcji płyt czołowych jest materiałem dość plastycznym, z niewielkimi dodatkami innych pierwiastków a więc można je poddać zabiegom kowalskim i blacharskim, natomiast nie można go spawać. Technicznie oczywiście można ale pozostawi to bardzo widoczne ślady na późniejszej powierzchni naszej płyty czołowej i będzie miało nieestetyczny wygląd. Zagięty narożnik, czy mały – niepotrzebny otwór to nie problem. Wgniecenie, obicie, głęboka rysa też są do usunięcia. Najcięższym przypadkiem, jaki zrobiłem z sukcesem (głównie dla zabawy i z chęci sprawdzenia czy się da ) był panel OR Radmor 5100 który został przejechany przez ciężarówkę na złomowisku. Jest więc możliwe naprawienie bardzo zniszczonych płyt czołowych.